Zadzwoń

+48 575 697 111

lub umów wizytę

Pierwsza wizyta

w naszym Centrum Stomatologicznym

Pierwsza wizyta

Czcionka:

Kontrast:

Celem pierwszej wizyty jest zgromadzenie informacji o stanie zdrowia pacjenta, oszacowanie ryzyka progresji choroby oraz zaplanowanie leczenia obniżającego to ryzyko.

-Na pierwszą wizytę najlepiej stawić się 15 min.przed jej rozpoczęciem.
Umożliwi to nam zebranie niezbędnych danych do uzupełnienia karty pacjenta w tym danych kontaktowych.

-Na pierwszej wizycie lekarz dentysta zbierze od Państwa wywiad, przeprowadzi badanie stomatologiczne z przeglądem uzębienia, standardowo wykona cyfrowe zdjęcie pantomograficzne oraz zaprezentuje wstępny plan leczenia.

-Zazwyczaj po pierwszej wizycie Pacjent trafia pod opiekę higienistki stomatologicznej, która na wizycie higienizacyjnej usunie złogi nazębne oraz wykona instruktaż higieny jamy ustnej podczas którego dobierze indywidualnie dla danego Pacjenta, niezbędne przybory do higieny jamy ustnej oraz przeszkoli go z prawidłowych technik ich stosowania.

Zalecamy aby pierwsza wizyta w przypadku dzieci odbyła się w okolicy 6 mca życia wraz z pojawieniem się pierwszych zębów mlecznych. Powinna mieć charakter adaptacyjny. Na tej wizycie nie wykonujemy żadnych inwazyjnych zabiegów.

Celem jest zapoznanie dziecka z lekarzem,nawiązanie kontaktu,który nie będzie się kojarzył z czymś nieprzyjemnym. Podczas wizyty przekażemy Państwu niezbędne zalecenia dietetyczne oraz higienizacyjne,które pozwolą utrzymać próchnicę z dala od Waszych dzieci. W przypadku starszych dzieci niezmiernie ważne jest aby rodzice przygotowali i pozytywnie nastawili swoje pociechy,pomoże to zredukować stres który może towarzyszyć pierwszej wizycie w gabinecie.

Na wizyty kontrolne zapraszamy co 6 mcy. Pozwoli to nam na monitorowanie stanu uzębienia,wykonanie zabiegów profilaktycznych a w przypadku rozwoju próchnicy na wczesne a co za tym idzie małoinwazyjne leczenie.

Czcionka:

Kontrast:

Skip to content